233 borca Prnjavorske brigade ostala na braniku Otadžbine Republike Srpske

SJEĆANJE NA POGINULE SABORCE

Svake godine na godišnjicu otkrivanja spomenika poginulim borcima VRS sa područja opštine vrši se pomen i parastos svim poginulim borcima VRS u svim mjesnim zajednicama opštine Prnjavor

Spomen hram na Vučijaku Prnjavor

Nјihove godine rođenja, nedvosmisleno ukazuju da je život prekinut u njihovoj najbolјoj snazi. Godina i datum smrti, ukazuju da neprijatelјa nikakva primirja ne obavezuju. Tako je i u toku ovog, a tako je bilo i u toku svih, do sada potpisanih. Brigada ih nosi u sjećanju kao skromne, poštene i dostojne pamćenja i poštovanja.

Neka im je Bogom prosto i od naroda nezaboravlјeno. Borci i komanda 1. LPBrP (Glas borca lpbr 3,1995.godina)

Amblem VRS

Sve me rane moga roda bole, rekao je jednom jedan pjesnik, a misao ponavlјa svaka generacija srpskog roda. Istorija govori da ni jednu rat nije mimoišao i poštedio žrtava, nakon  kojih ostaju samo tužna sjećanja i nebrojeno puta ponovlјena nadanja da su očevi izginuli kako bi sinovi   živjeli.

Prnjavor

Sa istom nadom, živote položiše na srpskom Ozrenu i ovi mladi i čestiti lјudi. Sa istom nadom i  želјom, sudbinski predodređeni za žlvot koji ne trpi jaram, Ozren i srpsku zemlјu, uspješno brane i smrti ponosno prkose istinski Srbi. Sveštenik bi rekao neka im je Bog od pomoći i od milosti. Običnom smrtniku ne ostaje drugo do da se uči na ovakvim primjerima čojstva i junaštva. Za lošeg sina kažu da je od loša oca. Venama ovih junaka, tekla je krv  dobrih roditelјa. Dobra i plemenita krv, sigurno teče i venama njihovih srodnika i potomaka.

Amblem 1.lpbr

Treba li veći dokaz da srpski narod ima pravo na život u budućnosti?!  Nije li izdajstvo i zločin makar i na momenat dovoditi u sumnju budućnost jednog takvog naroda? (Glas borca lpbr, broj 4,1995.godina).

1991. godina

Ducan Tomislav

1992. godina

1993. godina

1994. godina

1995. godina

Pregled  226 nestalih, poginulih i umrlih boraca Prnjavorske brigade

Prezime Otac Ime Rođen   Adresa Datum Mjesto Opština Jedinica
ARDALIĆ Mladen ANDRIJA 1972 Prnjavor 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
ARDAN Vladimir GORAN 1973 Gornji Galjipovci 20.9.1994. Čevaljuša Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
AULIĆ Milenko ZORAN 1963 Donja Mravica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
BANOVIĆ Živko NENAD 1976 Banja Luka 4.9.1992. Banja luka BanjaLuka 1.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
BATINIĆ Dragutin SPASOJE 1953 Grabik Ilova 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
BEGLEROVIĆ Ibrahim JASMIN 1970 Prnjavor 8.6.1992. Mišinci Derventa brigadni izviđač
BIJELIĆ Spasoje MLADEN 1956 Kremna 7.7.1995. Krčevine Zavidovići komandir izviđača,3.pješadijskog bataljona
BLAGOJEVIĆ Slavka LJUBO 1965 Drenova 18.2.1994. Kovačevići Doboj k-dir 1.čete,1.pješadijskog bataljona
BLAGOJEVIĆ Branko SLAVKO 1951 Karać 9.2.1993. Šumari Brčko 1.čete,3.pješadijskog bataljona
BLAŽ Josip PETAR 1944 Hrvaćani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
BOJIĆ Pero VESELKO 1964 Hrvaćani 1.8.1992. Žeravac Derventa 1.čete,2.pješadijskog bataljona
BOŽIĆ Dragutin ZORAN 1968 Drenova 12.9.1994. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
BOŽIČIĆ Vlado SLAVKO 1961 Orašje 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
BUDAK Strahinja SLAVKO 1972 Gornji Štrpci 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
BUKALO Taras MITAR 1960 Naseobina Lišnja 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
BUKOVICA Boško NEBOJŠA 1972 Maćino brdo 6.7.1995. Krčevine Zavidovići izviđač,3.pješadijskog bataljona
BUNIĆ Tomislav MIROSLAV 1976 Babanovci 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
ĆETOJEVIĆ Rajko VELIMIR 1947 Srpovci 1.6.1993. Srpovci Prnjavor 3.čete,3.pješadijskog bataljona
ĆUĆIĆ Jovan BRANKO 1950 Kulaši 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
ČUPELJIĆ Mitar BRANISLAV 1974 Crkvena 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
CVIJANOVIĆ Spasoje NIKO 1965 Lužani 20.9.1992. Unka Brod 1.čete,1.pješadijskog bataljona
DANJKO Štefana PAVLE 1969 Prosjek 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići vodnik,2.pješadijskog bataljona
ĐERMAN Tomo ČEDO 1951 Brezik 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
DEVIĆ Obrad SLAVKO 1955 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
DOCIĆ Anđelko DRAGAN 1968 Gornja Mravica 12.9.1992. Unka Brod izviđačkog voda
DOMUZ Sofija PERO 1949 Gornji Štrpci 19.11.1994. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
DUBRAVAC Dragomir DEJAN 1954 Ratkovac 15.11.1995. Gojakovac Doboj 3.čete,3.pješadijskog bataljona
DUJAKOVIĆ Gojko OSTOJA 1965 Grabik Ilova 11.2.1993. Šumari Brčko 3.čete,3.pješadijskog bataljona
ĐUKARIĆ Milan MILORAD 1964 Kremna 25.5.1994. Jasik Prnjavor 1.čete,3.pješadijskog bataljona
DUKIĆ Stanko GORAN 1959 Donji Vijačani 14.9.1992. Lužani Bos. Derventa PO voda 2.pješadiskog bataljona
ĐUKIĆ Momčilo MILENKO 1956 Pečeneg Ilova 19.10.1994. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
ĐUKIĆ Nedeljka PERO 1958 Potočani 8.6.1995. Čevaljuša Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
ĐURAŠ Trivo MIRKO 1951 Jasik 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
ĐURĐEVIĆ Vito BRANE 1968 Donji Vijačani 17.10.1993. Donji Vijačani Prnjavor 3.čete,3.pješadijskog bataljona
ĐURĐEVIĆ Nikola ĐURO 1966 Donja Mravica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
ĐURĐEVIĆ Milenko MLADENKO 1965 Konjuhovci 12.11.1992. Kulaši Prnjavor prateći vod,2.pješadijskog bataljona
ĐURĐEVIĆ Milan STANKO 1948 Gornji Vijačani 1.9.1992. Kostreš Derventa kv3.čete,2.pješadijskog bataljona
ĐURIĆ Radivoje DEJAN 1970 Kokori 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
ĐURIĆ Kostadin GORAN 1973 Kokori 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
ĐURIĆ Milovan NENAD 1975 Kokori 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
ĐURIĆ Milutin ŽELJKO 1973 Kokori 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
DVORANČIĆ Radivoj DOBRINKO 1967 Orašje 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
DVORANČIĆ Ranko SLOBODAN 1970 Orašje 26.8.1994. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
FEDENA Slavko IVICA 1971 Čorle 1.7.1992. Garevac Modriča 1.čete,2.pješadijskog bataljona
GAJIĆ Slavko RAJKO 1970 Čelinac 3.9.1994. Čelinac Čelinac 1.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
GARIĆ Milivoje NEVENKO 1954 Otpočivaljka 10.11.1993. Magareća Draga Benkovac
GLIGORIĆ Savo BORISLAV 1962 Gornji Galjipovci 19.7.1994. Podsijelovo Zavidovići k-dir 1.čete,3.pješadijskog bataljona
GLIGORIĆ Savo PERO 1961 Prosjek 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
GOLIĆ Milutin NEDELJKO 1954 Donji Galjipovci 18.2.1994. Kovačevići Tešanj 2.čete,1.pješadijskog bataljona
GRUJIĆ Mikajlo ŽIVKO 1967 Grabik Ilova 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
GRUMIĆ Anđelko JADRANKO 1965 Drenova 4.8.1992. Unka Brod 1.čete,1.pješadijskog bataljona
HLADUN Vlado MIHAJLO 1971 Gornja Mravica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
HOLOD Mihajlo SLAVKO 1949 Babanovci 18.1.1993. Potočari Doboj 1.čete,2.pješadijskog bataljona
IGNJATIĆ Nenad ŽELJKO 1964 Banja Luka 2.6.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
IVANČEVIĆ Milorad SLOBODAN 1959 Hrvaćani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
JANJIĆ Mitar LJUBOMIR 1954 Čorle 21.7.1995. Krčevine Zavidovići izviđač,3.pješadijskog bataljona
JERINIĆ Milutin ZORAN 1972 Doboj 12.1.1996. Sanski Most Sanski Most 1.čete,.pješadijskog bataljona
JOTIĆ Jakov NEDELJKO 1950 Prnjavor 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
JOVIĆ Bogomir SINIŠA 1971 Velika Ilova 15.8.1994. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
JUGOVIĆ Vida RAJKO 1954 Gornji Štrpci 17.12.1994. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
KALABIĆ Živko MILOMIR 1975 Gusak 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
KELEČEVIĆ Branko DRAGO 1969 Laktaši 8.12.1992. Novalići Gradačac 2.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
KEREZOVIĆ Miloš PERO 1956 Prnjavor 5.9.1993. Ulice Brčko
KITANOVIĆ Mladen DRAGAN 1970 Babanovci 2.12.1992. Babanovci Prnjavor protivoklopnog voda 1.pješadijskog bataljona
KITIĆ Simo ZDRAVKO 1954 Kremna 10.8.1992. Grk Brod pozadinskog voda 1.pješadijskog bataljona
KLJAJIĆ Ostoja ŽIVOJIN 1955 Kokori 16.11.1994. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
KNEŽEVIĆ Krsto MIROSLAV 1963 Prnjavor 21.7.1995. Krčevine Zavidovići sanitet
KNEŽEVIĆ Ostoja PREDRAG 1960 Pečeneg Ilova 21.7.1995. Krčevine Prnjavor 1.čete,3.pješadijskog bataljona
KONEČNI Vlado ANTONIO 1972 Maćino brdo 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
KOSTREŠEVIĆ Momir LUKA 1944 Prnjavor 27.6.1992. Kremna Prnjavor komande brigade
KOVAČEVIĆ Mihajlo LJUPKO 1975 Crkvena 18.9.1995. Tunjica Novi Grad 2.čete,2.pješadijskog bataljona
KOVAČEVIĆ Momčilo ZLATKO 1960 Gornji Palačkovci 7.2.1994. Gornji Palačkovci Prnjavor 1.čete,1.pješadijskog bataljona
KOVALJEVSKI Štefan SLAVKO 1960 Babanovci 11.4.1994. Gornji Pridjel Doboj 1.čete,2.pješadijskog bataljona
KRAJIŠNIK Ljubo GRUJO 1951 Gornja Mravica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
KRAJIŠNIK Milorad STANIMIR 1952 Otpočivaljka 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
KRAJIŠNIK Vlado ŽELJKO 1954 16.5.1993. Lukići Brčko 2.čete,2.pješadijskog bataljona
KULEŠKO Nikola MIHAJLO 1958 Potočani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
KUSIĆ Milenko MIRKO 1969 Kremna 14.8.1992. Prebrice Gradačac 1.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
KUSIĆ Savo STANIMIR 1953 Gornji Vijačani 1.7.1992. Duge njive Modriča pozadinskog voda 3.pješadijskog bataljona
KUSTURIĆ Stanko ČEDO 1950 Gornji Vijačani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići pozadinskog voda 2.pješadijskog bataljona
KUZMANOVIĆ Dragutina RANKO 1962 Potočani 30.10.1994. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
KUZMANOVIĆ Sveto SLAVKO 1971 Prnjavor 30.9.1992. Zborište Brod bataljonski izviđač
LAZIĆ Dušan RANKO 1959 Gornji Štrpci 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
LEBURIĆ Ljubomir GORAN 1972 Donji Vijačani 18.8.1992. Grk Brod 2.čete,1.pješadijskog bataljona
LEPIR Sredoje MLADEN 1954 Gornja Mravica 9.7.1994. Prnjavor Prnjavor 1.čete,3.pješadijskog bataljona
LIŠKOVIĆ Veljko MLADEN 1954 Donji Vijačani 22.11.1995. Gojakovac Doboj 1.čete,3.pješadijskog bataljona
LJUBOJEVIĆ Stojan ŽIVOJIN 1957 Gajevi 19.3.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
LUGONJIĆ Đorđe SRETEN 1972 Doboj 20.8.1994. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
LUKENIĆ Pero BRANISLAV 1960 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
LUKENIĆ Dragutin VIDOSLAV 1954 Orašje 15.9.1993. Orašje Prnjavor
MAČINKOVIĆ Jure JOSIP 1970 Drenova 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
MALIĆ Dragutin DUŠKO 1974 Gornji Vijačani 28.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
MALIĆ Sredoje MIROSLAV 1966 Prnjavor 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
MALINOVIĆ Dušan DRAGOSLAV 1972 Gornja Ilova 14.5.1995. Lepnica Orašje brigadni izviđač
MANDIĆ Čede DOJČIN 1956 Prosjek 11.11.1992. Naseobina Lišnja Prnjavor 1.čete,1.pješadijskog bataljona
MANDIĆ Velimir VELJKO 1970 Naseobina Hrvaćani 25.7.1993. Ulice Brčko 1.čete,2.pješadijskog bataljona
MARIĆ Ranko MIROSLAV 1975 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
MARINKOVIĆ Aco SAŠA 1958 Prnjavor 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
MARINKOVIĆ Aco SAŠA 1958 Prnjavor 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
MARINKOVIĆ Petar SLAVKO 1951 Donji Vijačani 21.1.1996. Podsijelovo Prnjavor 1.čete,1.pješadijskog bataljona
MARJANOVIĆ Mladen STEVICA 1959 Novo Selo 26.5.1993. Prnjavor Prnjavor 2.čete,2.pješadijskog bataljona
MARKOVIĆ Dušan MLAĐAN 1956 Gornja Ilova 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
MARTINOVIĆ Jure ŽELJKO 1970 Kulaši 8.7.1994. Svinjašnjica Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
MELJNIK Borislav ADAM 1963 Naseobina Lišnja 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
MIJAJLOVIĆ Đorđe MILORAD 1961 Kremna 18.9.1995. Tunjice Novi Grad 3.čete,3.pješadijskog bataljona
MIKIĆ Radivoj SAVO 1969 Mračaj 21.7.1993. Rogozan Brčko brigadni izviđač
MILANKOVIĆ Blagoje SLAVIŠA 1975 Donji Palačkovci 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
MILANKOVIĆ Aleksa VIDOMIR 1958 Kremna 19.7.1994. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
MILANOVIĆ Ljubomir ANĐELKO 1952 Novo Selo 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
MILANOVIĆ Nedeljko RADIVOJE 1951 Novo Selo 11.9.1993. Stog Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
MILIĆ Lazo SLOBODAN 1972 Drenova 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
MILIJAŠ Vojislav DANKO 1970 Gornji Štrpci 4.2.1994. Prnjavor Prnjavor 2.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
MILIJEVIĆ Pejo VASO 1947 Gornja Mravica 30.9.1992. Zborište Brod 2.čete,2.pješadijskog bataljona
MILOŠEVIĆ Rajko MILORAD 1966 Gornja Mravica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
MIRECKEJ Jaroslav IVICA 1976 Drenova 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
MITRIĆ Milovan MILANKO 1967 Gornja Ilova 21.7.1995. Krčevine Zavidovići vodnik 3.čete,3.pješadijskog bataljona
MITRIĆ Vladimir SRETKO 1952 Prnjavor 8.10.1992. Zborište Brod pozadinskog voda 3.pješadijskog bataljona
MITROVIĆ Nedo MOMIR 1961 Donja Mravica 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići pozadinskog voda 1.pješadijskog bataljona
MORAVAC Novak DANE 1954 Brezik 28.5.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
MORAVAC Milorad PREDRAG 1974 Šarinci 27.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
MUSIĆ Uglješa ŽELJKO 1975 Gornji Štrpci 18.3.1994. Hatkinje Njive Teslić 2.čete,1.pješadijskog bataljona
OSTOJIĆ Borivoje SINIŠA 1973 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
PANČIĆ Bogosav BOŽIDAR 1948 Popovići 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
PANIĆ Branko ILIJA 1955 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
PANIĆ Marinko ŽELJKO 1963 Mlinci 18.9.1995. Tunjice Novi Grad 3.čete,3.pješadijskog bataljona
PETKOVIĆ Dragoljub NEDELJKO 1958 Otpočivaljka 27.9.1992. Grk Brod 1.čete,2.pješadijskog bataljona
PETKOVIĆ Milan PREDRAG 1966 Hrvaćani 18.9.1995. Tunjica Novi Grad komande 2.pješadiskog bataljona
PETROVIĆ Grujica MITAR 1942 Naseobina Lišnja 24.7.1994. Naseobina Lišnja Prnjavor 2.čete,2.pješadijskog bataljona
PETROVIĆ Đurađ NEDELJKO 1959 Donji Vijačani 15.7.1992. Cvek Odžak 1.čete,1.pješadijskog bataljona
PETRUŠIĆ Andrija ĐORĐE 1959 Brod 2.10.1992. Zborište brod vod PVO brigade
PETRUŠIĆ Pero DRAGOLJUB 1973 Gornji Štrpci 5.7.1992. Garevac Modriča voda vojne policije
PEULIĆ Novak DRAGUTIN 1952 Gornji Vijačani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
PEULIĆ Veljko DUŠKO 1969 Gornji Vijačani 1.7.1992. Duge njive Modriča pozadinskog voda 2.pješadijskog bataljona
PEULIĆ Vida LJUBIŠA 1969 Gornji Vijačani 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
PEULIĆ Đuro MIRAN 1975 Gornji Vijačani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
PEULIĆ Stanoje STJEPAN 1971 Gornji Vijačani 1.7.1992. Duge njive Modriča 3.čete,2.pješadijskog bataljona
PEZEROVIĆ Dragica ZDRAVKO 1950 Srpovci 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
PIVAŠEVIĆ Nenad NEVENKO 1974 Gornji Vijačani 1.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
PODGORAC Slavko SINIŠA 1974 Prnjavor 27.5.1995. Maćino brdo Prnjavor brigadni vezista
POPADIĆ Ranko OGNJEN 1962 Potočani 5.9.1993. Ulice Brčko pozadinskog voda
POPADIĆ Savo VLADO 1953 Gornji Štrpci 8.6.1995. Čevaljuša Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
POPOVIĆ Rajko GOJKO 1956 Šarinci 19.9.1995. Tunjica Novi Grad 3.čete,3.pješadijskog bataljona
POPOVIĆ Milan MARINKO 1974 Prosjek 1.8.1995. Potočani Prnjavor 1.čete,2.pješadijskog bataljona
POPOVIĆ Dragoljub NEDELJKO 1951 Otpočivaljka 29.8.1992. Lužani Bos. Derventa 1.čete,2.pješadijskog bataljona
POPOVIĆ Marko SRETKO 1955 Ratkovac 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
PRERADOVIĆ Radovan SLOBODAN 1952 Vršani 19.9.1993. Ulice Brčko 1.čete,2.pješadijskog bataljona
PRODANOVIĆ Novo LJUBO 1974 Teslić 9.10.1995. Ošljak Ključ 2.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
PRODANOVIĆ Radovan MIRKO 1966 Teslić 19.7.1994. Svinjašnica Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljonaVV
RADONJIĆ Slavko DRAGAN 1973 Okolica 31.7.1992. Žeravac Derventa izviđač
RADONJIĆ Petar GRUJO 1959 Donja Mravica 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići pozadinskog voda 1.pješadijskog bataljona
RADONJIĆ Čedo PETAR 1951 Kulaši 28.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
RADONJIĆ Petar VLADO 1962 Donja Mravica 30.9.1992. Zborište Brod izviđač,2.pješadijskog bataljona
RADOSAVAC Vasilije MILORAD 1969 Čelinac 14.10.1995. Mrkonjić Grad Mrkonjić Grad 1.čete,pješadijskog bataljonaVV
RAKIĆ Ljubomir RADENKO 1974 Paramije 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
REPIĆ Nedo MLADEN 1957 Čivčije 8.7.1994. Svinjašnjica Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
ŠAHBAZ Osman MERSAD 1953 Babanovci 5.8.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
SAMAC Čedo RANKO 1958 Grabik Ilova 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
SAMARDŽIĆ Ilija ĐURAĐ 1957 Donji Vijačani 23.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,2.pješadijskog bataljona
SANČANIN Miladin DRAGIŠA 1972 Gornja Ilova 6.7.1994. Svinjašnica Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
SANČANIN Dragomir MILORAD 1965 Gornja Ilova 26.6.1994. Podsijelovo Zavidovići komandir voda jedinice Vukova
SANDIĆ Slavko BORISLAV 1964 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
SANDIĆ Kostadin RADOMIR 1958 Crkvena 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
SANDIĆ Čedo SLOBODAN 1972 Orašje 26.2.1996. Orašje Prnjavor izviđač brigade
SARIĆ Stjepan DRAGOMIR 1955 Gornji Palačkovci 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
SAVIĆ Milan MIROLJUB 1968 Šarinci 30.9.1992. Zborište Brod komandir brigadnih izviđač
SEJDIĆ Himzo ESIM 1964 Prnjavor 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
SIBINČIĆ Milorad NEDELJKO 1957 Donji Smrtići 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići protivoklopne čete 1.pješadijskog bataljona
SIBINČIĆ Savo ŽELJKO 1964 Donji Smrtići 11.2.1993. Šumari Brčko 3.čete,3.pješadijskog bataljona
SIMIĆ Petar VLADO 1962 Mlinci 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
ŠLAPAK Natalija PETAR 1947 Babanovci 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
SLIJEPČEVIĆ Stevo DRAGUTIN 1957 Donji Vijačani 23.7.1995. Nikolino brdo Zavidovići 3.čete,2.pješadijskog bataljona
ŠLJIVIĆ Milan DUŠKO 1962 Orašje 28.7.1993. Rogozan Brčko 1.čete,1.pješadijskog bataljona
SOPRENIĆ Uroš NOVO 1949 Donji Štrpci 28.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,1.pješadijskog bataljona
SOPRENIĆ Milan VINKO 1966 Donji Štrpci 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
STANIĆ Bore VIDOMIR 1955 Donji Štrpci 26.7.1993. Ulice Brčko 2.čete,4.pješadijskog bataljona
STANIŠIĆ Gojko MILAN 1970 Naseobina Lišnja 7.10.1992. Novo selo Brod 1.čete,2.pješadijskog bataljona
STARČEVIĆ Đuro ZORAN 1963 Donji Štrpci 10.7.1992. Cvek Odžak 1.čete,1.pješadijskog bataljona
STEFANIŠIN Ivan PETAR 1967 Babanovci 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
STEVANOVIĆ Slobodan ZORAN 1961 Donji Palačkovci 16.8.1992. Unka Brod 1.čete,1.pješadijskog bataljona
ŠTIKIĆ Rajko MILORAD 1962 Novo Selo 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
STOJKOVIĆ Miroslav GORAN 1974 Donji Vijačani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
STOKANOVIĆ Petar VOJISLAV 1956 Donji Štrpci 28.8.1992. Unka Brod 2.čete,3.pješadijskog bataljona
SUBOTIĆ Đurađ LAZAR 1959 Donji Vijačani 2.10.1992. Zborište Brod protivoklopni vod 2.pješadijskog bataljona
ŠUMAN Zdravko GORAN 1969 Hrvaćani 23.12.1994. Hrvaćani Prnjavor
ŠUMAN Danilo MILADIN 1962 Hrvaćani 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
ŠUMAN Nemanja MILAN 1967 Hrvaćani 16.8.1993. Koljani Laktaši 1.čete,2.pješadijskog bataljona
ŠUMAN Ostoja MIROSLAV 1964 Hrvaćani 18.12.1993. Barabe Benkovac 1.čete,1.pješadijskog bataljona
ŠUŠAK Radovan LJUBO 1943 Gornja Mravica 20.2.1996. Beograd Beograd 1.čete, radničkog bataljona
SUVAJAC Dušan LJUBIŠA 1975 Gornja Ilova 11.6.1994. Jabučić polje Doboj 3.čete,3.pješadijskog bataljona
SUVAJAC Grujo ZORAN 1964 Okolica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
TAMBUR Stipe BOŽO 1967 Doline 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
TANASIĆ Zdravko DRAGOLJUB 1958 Kremna 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona
TEŠIĆ Jevto VESELINKO 1973 Gornja Ilova 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
TODIĆ Vid MARKO 1973 Drenova 28.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
TOFIL Mihajlo VASILJ 1963 Prnjavor 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
TOPIĆ Spasoje BOGOLJUB 1967 Gornja Ilova 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
TOPIĆ Novak RADENKO 1968 Gornja Ilova 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
TOPIĆ Slavko RADENKO 1971 Velika Ilova 16.10.1995. Krčevine Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
TOPIĆ Čedomir SLOBODAN 1957 Gornja Ilova 4.8.1995. Banja Luka Banja Luka 3.čete,3.pješadijskog bataljona
TOŠIĆ Radovan TOMISLAV 1950 Gornji Palačkovci 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
TUBAK Vojko VID 1959 Donji Vijačani 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,2.pješadijskog bataljona
USORAC Luka PETAR 1948 Šereg Ilova 7.9.1993. Ulice Brčko pozadinskog voda
VASIĆ Petar JADRANKO 1953 Čorle 10.9.1992. Lužani Bos. Derventa tenkovski vod
VASIĆ Ratko SLOBODAN 1962 Gornja Mravica 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,4.pješadijskog bataljona
VASIĆ Živko SLOBODAN 1963 Šarinci 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
VINČIĆ Tomo PETKO 1951 Prnjavor 16.8.1992. Babovac Prnjavor 1.čete,4.pješadijskog bataljona
VRHOVAC Mirko PERICA 1966 Gusak 27.5.1995. Krčevine Zavidovići 2.čete,3.pješadijskog bataljona
VUČENOVIĆ Branko MILENKO 1965 Orašje 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
VUČENOVIĆ Ostoja ZORAN 1970 Orašje 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
VUJASINOVIĆ Velimir DOBRIĆ 1958 Šarinci 19.9.1995. Tunjica Novi Grad 2.čete,2.pješadijskog bataljona
VUJASINOVIĆ Živko RANKO 1954 Šarinci 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
VUJIĆ Mirko VLADO 1952 Potočani 10.9.1994. Hrvaćani Prnjavor 2.čete,1.pješadijskog bataljona
VUJIČIĆ Risto GOJKO 1955 Donji Vijačani 21.7.1995. Krčevine Zavidovići 3.čete,3.pješadijskog bataljona
VUKADINOVIĆ Dušan MILE 1952 Popovići 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,2.pješadijskog bataljona
VUKADINOVIĆ Branko VIDOMIR 1967 Popovići 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,2.pješadijskog bataljona
VUKADINOVIĆ Branko VIDOMIR 1967 Popovići 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 3.čete,2.pješadijskog bataljona
VUKIĆ Milorad NEDELJKO 1951 Šibovska 11.11.1995. Cerovica Doboj 3.čete,3.pješadijskog bataljona
VUKOMANOVIĆ Đuro DARKO 1973 Čorle 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,2.pješadijskog bataljona
VUKOMANOVIĆ Janko ŽELJKO 1972 Drenova 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
VUKOVIĆ Neđeljko BRACO 1955 Donji Vijačani 24.3.1994. Ševarlije Doboj 3.čete,2.pješadijskog bataljona
VUKOVIĆ Marinko ŽELJKO 1972 Donja Ilova 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 2.čete,2.pješadijskog bataljona
ZARIĆ Nedeljko NENAD 1954 Prnjavor 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
ŽARKOVIĆ Svetko SAVO 1956 Hrvaćani 10.11.1993. Smiljčić Benkovac
ZEČEVIĆ Milutin BORISLAV 1969 Donji Palačkovci 27.5.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
ŽIVKOVIĆ Ostoja LJUBOMIR 1954 Okolica 18.8.1994. Svinjašnica Zavidovići 1.čete,1.pješadijskog bataljona
ŽIVKOVIĆ Sredoje MILAN 1957 Donja Mravica 21.7.1995. Podsijelovo Zavidovići 1.čete,3.pješadijskog bataljona

Ove godine je 30 godina od formiranja Prnjavorske brigade.